Play-Off 10. forduló CS 'U' CRAIOVA 0 - 1 SEPSI OSK

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Győzelemmel búcsúztatta az idényt a Sepsi OSK

A kétszeres Román Kupa-győztes sepsiszentgyörgyi csapat vasárnap tét nélküli mérkőzésen lépett pályára a Ion Oblemenco Stadionban, ahol a ráadásban szerzett góllal diadalmaskodott az Universitatea Craiova felett a SuperLiga felsőházi rájátszásának 10. fordulójában. A Sepsi OSK győzelemmel búcsúztatta a 2022–2023. évi idényt, ráadásul bebiztosította a Kolozsvári CFR bronzérmét, ugyanis az olténiai együttesnek nyernie kellett volna a Konferencia Liga-indulásért vívott osztályozót érő helyért.

Bár a Craiova győzelmi kényszerben játszott, a székelyföldi csapat uralta az első félidőt, többet birtokolta a labdát és veszélyesebb támadásokat vezetett. Az első negyedórában Laurențiu Popescu nyújtozva hárította Pavol Šafranko lehetőségét, nem sokkal később pedig Varga Roland távoli lövését fogta. A túloldalon Alexandru Crețu fejesét könnyedén védte Niczuly Roland, majd egy szöglet után Andrei Ivan kevéssel a jobb felső mellé bólintott. Félóra elteltével inkább a mezőnyben zajlott a küzdelem, Eugen Neagoe alakulata ötlettelenül futballozott, így esélye sem volt vezetést szerezni.

Szünet után agresszívebb letámadásra váltott az Universitatea, azonban Vladimir Screciu kapáslövését a háromszéki kapus bravúrral hárította, majd a kipattanót Alexandru Cîmpanu fölé bombázta. Az ellentámadásokra berendezkedett háromszéki csapat átvette a kezdeményezést, Ion Gheorghe próbálkozását a keresztlécre ütötte Popescu, aki Nicolae Păun éles szögből leadott lövését szögletre mentette, majd Marius Ștefănescu estében lőtt kapura, ám az olténiai hálóőr térddel hárított. A hajrában a házigazdák eldönthették volna a mérkőzést, azonban Ante Roguljić szabadrúgását Niczuly kiöklözte, aztán Andrei Ivan lehetőségét Denis Ciobotariu blokkolta. A ráadásban egy kontra végén Cosmin Matei előkészítését Ștefănescu higgadtan értékesítette (0–1), így a Sepsi OSK első idegenbeli győzelmét ünnepelhette az idei felsőházi rájátszásban.

SuperLiga, felsőházi rájátszás, 10. forduló: Universitatea Craiova–Sepsi OSK 0–1 (0–0).

Craiova, Ion Oblemenco Stadion, 6000 néző. Vezette: Marian Barbu (Fogaras). Craiova: Popescu – Vlădoiu (Silva, 75.), Zajkov, Badelj (Găman, 83.), Ndong – Crețu (Mateiu, 46.), Screciu – Cîmpanu, Ișfan (Roguljić, 46.), Ivan – Marković (Koljić, 58.). Vezetőedző: Eugen Neagoe. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Tamás, Ispas – Gheorghe, Papa (Păun, 46.), Francisco Júnior (Rodríguez, 31.), Aganović (Ștefănescu, 67.) – Varga (Matei, 67.), Šafranko (Rondón, 90+2.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerző: Ștefănescu (90+4.). Sárga lap: Papa (35.), Ispas (38.), Dimitrov (52.), Tamás (73.), Ciobotariu (90+3.), Ștefănescu (90+5.).