FC VIITORUL CONSTANȚA 3 - 1 SEPSI OSK

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Echipa de fotbal Sepsi OSK Sf. Gheorghe, la primul meci cu Marin Barbu pe banca tehnică, după despărțirea de Eugen Neagoe, a pierdut cu 3-1 pe terenul celor de la Viitorul Constanța. La pauza dintre reprize, scorul a fost egal, 0-0, iar formația noastră chiar a reușit deschiderea scorului, în minutul 49, prin Yasin Hamed.

Nu a fost însă de ajuns, deoarece dobrogenii au dominat restul partidei și au înscris trei goluri prin Calcan, de două ori și Eric de Oliveira. Mai mult, pe final de meci, Viitorul Constanța și-a permis luxul de a-l desemna pe Pitu, un  jucător de numai 17 ani, să execute o lovitură de pedeapsă pe care mezinul meciului a ratat-o, cu o zi înainte de aniversarea zilei de naștere.

Garnitura noastră a avut următoarea configurație: Fejér – de Moura, Viera Rudol, Khranis – Karnitsky, Velev – Tandia, Vașvari, Hamed – Flores. Au mai intrat, pe parcurs: Florin Ștefan, Nouvier și Mensah.