Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
Juniorii clubului Sepsi OSK, Bartha Roland, Kusztos Szabolcs și Borșa Robert, se numără printre cei convocați la o acțiune de formare a lotului național U15. Acțiunea, organizată de Federaţia Română de Fotbal, se va desfășura pe stadionul Clujana din Cluj-Napoca, în data de 13 septembrie.
Felicitări, băieți!

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
FRF a demarat din 2019 procesul de clasificare pe baza standardelor de calitate a academiilor, cluburilor cu activitate de copii și juniori și centrelor pentru fotbal juvenil din România. Proiectul a fost configurat cu sprijinul companiei olandeze NMC Bright.
În ediția 2020 a proiectului, cea de-a doua, un total de 69 de cluburi participante în competițiile de juniori FRF au fost clasificate, în urma cererii lor.
Procedura de evaluare acoperă 7 domenii fundamentale pentru performanța în fotbalul juvenil, fiecare academie putând obține maximum 100 de puncte. Centrul de Copii și Juniori al Sepsi OSK a obținut în total 74,8 puncte (locul 13), cu 35,7 puncte mai multe față de anul 2019 (locul 36).
Iată cele 7 domenii: strategie și filozofie; echipe și jucători; staff tehnic; staff suport; antrenamente și meciuri; infrastructură și facilități; rezultate.
 
Nu este disponibilă nicio descriere pentru fotografie.

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Cupa Balcan, Braşov

U12 (2008)

locul 5

Sepsi OSK – CSS Braşovia: 3-1 (a marcat: Batzula Hunor -3)

Sepsi OSK – Metalul Buzău: 2-1 (au marcat: Batzula Hunor, Incze Kristóf)

Sepsi OSK – Luceafărul 2010 Cluj: 0-0

Sepsi OSK – Il Calciu Satu Mare: 1-0 (a marcat: Batzula Hunor)

Sepsi OSK – CSO Ghiroda: 1-6 (a marcat: Batzula Hunor)

Sepsi OSK – LPS Iaşi: 1-1 (a marcat: Batzula Hunor)

 

Cupa Enjoy, Braşov

U14 (2006)

locul 5

Sepsi OSK – Chindia Târgovişte: 0-2

Sepsi OSK - Luceafărul 2010 Cluj: 4-5 (au marcat: László Roland -2, Borşa Robert -2)

Sepsi OSK – Codlea: 1-1 (a marcat: Pasca Norbert)

Sepsi OSK – Viitorul Argeş: 2-0 (au marcat: Rendi Zsombor, Ürmösi Dávid)

Sepsi OSK – International Braşov: 1-1 (a marcat: Kusztos Szabolcs)

A képen a következők lehetnek: 14 ember, álló emberek, gyermek és túra/szabadtériA képen a következők lehetnek: 16 ember, álló emberek és túra/szabadtéri

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Juniorii Sepsi OSK au participat la două turnee de fotbal la sfârşitul săptămânii trecute.

Rezultate:

Cupa Prieteniei, Târgu Mureş

U19 (2001-2002)

locul 2

Sepsi OSK – Târgu Mureş: 2-1 (a marcat: Vărtosu Norbert, Crăcuţ Călin)

Sepsi OSK – LPS Sebeş: 0-1

Sepsi OSK – LPS Bistriţa: 2-0 (a marcat: Baláska Etele, Stupu Eduard)

Sepsi OSK – Viitorul Cluj: 0-0

 

Cupa Târgu Secuiesc

U8 (2012)

Sepsi OSK II - locul 2, 

Sepsi OSK I - locul 4

cel mai tehnic jucător: Kulcsár Márk

 

Sepsi OSK II - Târgu Secuiesc LI: 0-3

Sepsi OSK II – Atletico Steaua: 4-0 (au marcat: Vinkler András -3, Rechitean Eduard)

Sepsi OSK II – Sport For All Covasna: 4-1 (au marcat: Vinkler András -3, Rechitean Eduard)

Sepsi OSK II – Sepsi OSK I: 3-0 (gólszerzők / au marcat: Kulcsár Márk -2, Rechitean Eduard)

Sepsi OSK II - Târgu Secuiesc LI: 2 -3 (gólszerzők / au marcat: Kulcsár Márk -2)

 

Sepsi OSK I -Târgu Secuiesc LI II: 2-0 (gólszerzők / au marcat: Gál Róbert, Boér Ivor)

Sepsi OSK I - Viitorul Sfântu Gheorghe: 2-1 (au marcat: Bíró Zalán, Suciu Luca)

Sepsi OSK I – Sepsi OSK II: 0-3

Sepsi OSK I – Viitorul: 0-2

A képen a következők lehetnek: egy vagy több ember és túra/szabadtériA képen a következők lehetnek: 13 ember, sportoló emberek, gyermek és kosárlabdapályaA képen a következők lehetnek: 6 ember, álló emberek és túra/szabadtéri

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Sepsi OSK a ocupat primul loc la Cupa Enjoy Brașov la categoria de vârstă 2009, grupa UEFA League, iar juniorii 2005 au ocupat locul 3 la Cupa Indoor Brașov.

  Rezultate:
U11 (2009)
Cupa Enjoy, Brașov
Sepsi OSK - Savi Sport Ploiești: 4-1 (au marcat: Prezsmer Norbert -2, Floroi Ciprian -2)
Sepsi OSK - Junior Galați: 2-0 (au marcat: Prezsmer Norbert, Floroi Ciprian)
Sepsi OSK - Celta Brașov: 1-3 (a marcat: Buceleanu Roland)
Sepsi OSK - Juniorul 1 București: 2-3 (a marcat: Prezsmer Norbert -2)
Grupa UEFA LEAGUE
  locul întâi
Sepsi OSK - Inter Câmpulung: 6-1 (au marcat: Solymosi Balázs -2, Prezsmer Norbert, Kiss Alpár, Ipatioaei Mihai, Floroi Ciprian)
Sepsi OSK - Sdyusshor Nikolaev (Ucraina): 2-2 (3-2) (a marcat: Prezsmer Norbert -2)

U 15 (2005)
Cupa Indoor, Brașov
  locul 3
Sepsi OSK – Tâmpa Brașov: 3-0 (au marcat: Bortos Robert -2, Vura Ottó)
Sepsi OSK – Corona Brașov: 1-0 (a marcat: Vura Ottó)
Sepsi OSK – LPS Suceava: 2-0 (au marcat: Vura Ottó, Asztalos Robert)
Sepsi OSK – ASSR Brașov: 1-1 (2- 3) (a marcat: Vura Ottó)
Sepsi OSK – Corona Brașov: 2-1 (a marcat: Vura Ottó -2)

A képen a következők lehetnek: 13 ember, túra/szabadtériA képen a következők lehetnek: 5 ember, álló emberek és túra/szabadtéri

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Opt echipe Sepsi OSK au participat, la sfârșitul săptămânii trecute, la Cupa Sepsi OSK. Juniorii noștri s-au impus categoric la categoria de vârstă 2012, au ocupat locul patru la categoria de vârstă 2011, respectiv 2013, dar și celelalte echipe au avut evoluţii bune la această competiție. De asemenea, Vinkler András (2012) a cucerit și titlul de cel mai bun jucător.

REZULTATE

U 8 (2012)
Sepsi OSK II
  locul întâi
cel mai bun jucător: Vinkler András
Sepsi OSK II – Sport for All Covasna: 6-1 (au marcat: Vinkler A. -4, Kulcsár M., Kovács B.)
Sepsi OSK II – Odorheiu Secuiesc (P): 3–0 (au marcat: Vinkler A. -2, Kulcsár M.)
Sepsi OSK II – Celta Brașov: 1-0 (a marcat: Vinkler A.)
Sepsi OSK II – SE Târgu Mureș: 2-0 (a marcat: Vinkler A. -2)
  Finală:
Sepsi OSK II – SE Târgu Secuiesc: 1-1 (2-1) (a marcat: Kulcsár M.)

Sepsi OSK I
  locul 7
Sepsi OSK I– Grosics Akadémia: 0-1
Sepsi OSK I– Odorheiu Secuiesc: 0-3
Sepsi OSK I – VSC Baraolt: 3-3 (au marcat: Vinter M., Oláh-Badi G., L. Suciu)
Sepsi OSK I – SE Târgu Secuiesc: 2-6 (au marcat: L. Suciu, Muntyán-Nagy M.)

U 9 (2011)
Sepsi OSK I
locul 4
Sepsi OSK – Spicom Futsal: 7-0 (au marcat: Antal M. -2, Vinkler A. -2, Andrási K., Gergely M., Kovács B.)
Sepsi OSK – FK Csíkszereda / Miercurea Ciuc: 1-1 (a marcat: Antal M.)
Sepsi OSK – VSC Baraolt: 2-1 (au marcat: Gergely M., Vinkler A.)
Sepsi OSK – Corona Brașov: 1-1 (a marcat: Tóth K.)
Finala mică:
Sepsi OSK – Celta Brașov: 0-1

Sepsi OSK II
  locul 8
Sepsi OSK II – Viitorul Sfântu Gheorghe: 0-2
Sepsi OSK II– FK Csíkszereda / Miercurea Ciuc: 1-11 (a marcat: Albu P.)
Sepsi OSK II– Celta Brașov: 0-2
Sepsi OSK II – Sport for All Covasna: 1-2 (a marcat: Ilyés R.)

U 7 (2013)
Sepsi OSK I
  locul 4
Sepsi OSK I -ACS Tâmpa Brașov: 2-0 (au marcat: Popescu D., Endrődi D.)
Sepsi OSK I -SZFC Odorheiu Secuiesc (A): 5-0 (au marcat: Popescu D., Fejér B., Endrődi D., Bosin T., Debreceni M.)
Sepsi OSK I -ACS Celta 1920 Brașov (A): 0-1
Sepsi OSK I -CSO Baraolt: 4-0 (a marcat: Endrődi D. -4)
Sepsi OSK I -SZFC Odorheiu Secuiesc (R): 0-1

Sepsi OSK II
  locul 7
Sepsi OSK II – Viitorul Sfântu Gheorghe: 3-1 (au marcat: Kulcsár Á.,Nagy A.)
Sepsi OSK II- SZFC Odorheiu Secuiesc (R): 1-2 (a marcat: Nagy A.)
Sepsi OSK II - ACS Celta 1920 Brașov (R): 0-2
Sepsi OSK II - SE Târgu Mureș: 0-1

A képen a következők lehetnek: 2 ember, sportoló emberek és kosárlabdapályaA képen a következők lehetnek: 11 ember, ülő emberek, gyermek és túra/szabadtéri

SEPSI OSK

sepsiosk club logo