SEPSI OSK 1 - 1 CFR 1907 CLUJ

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Sepsi OSK termină la egalitate, scor 1-1, partida jucată sâmbătă pe teren propriu cu CFR Cluj în etapa a 6-a a Ligii 1 de fotbal.

După un gol marcat în minutul 10 de Constantin Păun pentru CFR Cluj, scorul este egalat în a doua repriză de Dylan Flores care marchează din lovitură liberă, cu efect, în minutul 31.

CFR Cluj își întrerupe seria de 4 victorii consecutive din Liga 1, iar Sepsi rămâne neînvinsă în acest sezon, având o victorie și cinci rezultate de egalitate, fiind clasată pe locul 7, cu 8 puncte.

Pentru Sepsi urmează o deplasare la Voluntari pentru meciul cu Academia Clinceni de sâmbătă, 24 august, de la ora 15:30.

Echipele de start

Sepsi: Fejer – Dimitrov(Bouhenna 67′), Barisic, Tincu, Fl. Ştefan – Kilyen(Andrezly 15′), Vaşvari, Flores, Carnat – Safranko, Karanovic

Rezerve: Moldovan, Hamed, Edgar, Fulop, Andrezly, Bouhenna, Konongo

Antrenor: Emilian Dolha

CFR Cluj: Vâtcă – Butean, A. Mureşan, Cestor, Peteleu – Itu(Luis Aurelio 72′), Hoban, Păun – Pereira(Ţucudean 83′), Rondon, Costache(Petrilă 69′)

Rezerve: Rus, Burcă, Sylla, Mailat, Luis Aurelio, Petrila, Ţucudean

Antrenor: Dan Petrescu