Etapa 9. SEPSI OSK 0 - 0 FC UTA ARAD

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Sepsi OSK, din nou remiză

În etapa a 9-a din Liga 1, Sepsi OSK a întâlnit-o pe UTA, într-o partidă în care niciuna dintre cele două echipe nu s-a remarcat în mod evident, astfel că la final tabela de scor a rămas imaculată, scor 0-0. de Covasna Media

În prima repriză a fost una ternă, cele două echipe căutând mai mult să se anihileze, astfel că nu s-au consemnat mari ocazii de poartă. Sepsi OSK a fost totuși ceva mai creativă și pe rând Golofca, Luckasen, iar apoi din nou Golofca au amenințat poarta lui Iacob. În replică, Mitrea a blocat foarte bine șutul lui Hora.

După pauză arădenii au arătat că sunt mulțumiți cu un rezultat de egalitate, în timp ce Sepsi OSK, deși a încercat să forțeze victoria, în prea puține rânduri s-a arătat a fi capabilă să-și apropie succesul. Practic s-au consemnat două mari ocazii. Bojic a fost găsit singur în careu de o centrare a lui Ispas, dar atacantul covăsnenilor a trimis pe lângă poartă, pentru ca apoi să vină reluarea lui Bărbuț în transversala porții arădene.

Astfel Sepsi OSK și-a trecut în cont ce de-a patra remiză consecutivă și până la disputarea tuturor partidelor din această etapă, ocupă poziția a 12-a în clasamentul Ligii 1.