Etapa 23. DINAMO 1948 BUCUREŞTI 0 - 0 SEPSI OSK

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

În partida contând pentru etapa a 23-a din Liga 1, disputată pe stadionul din Ștefan cel Mare, Sepsi OSK a remizat cu Dinamo București, scor 0-0, și deocamdată echipa noastră se menține pe poziția a patra a clasamentului competiției.

Dinamo a intrat mai bine în joc și a avut primele ocazii prin Bani, la care Sepsi OSK a replicat prin Tamas și Safranko. Prima repriză, însă, a fost una de un nivel scăzut, până la pauză în afară de oportunitățile menționate mai fiind de notat cartonașul galben văzut de dinamovistul Achim.

Partea secundă a debutat cu șutul lui Nemec, care nu a pus probleme lui Niczuly, în timp ce Sepsi OSK putea marca la ocaziile avute într-un interval de numai două minute prin Safranko și Tamas. Pe final Aganovic și Golofca au irosit posibilitatea de a aduce cele trei puncte la Sf. Gheorghe, așa cum toate punctele puteau rămâne la București dacă devierea nefericită a lui Aganovic nu nimerea bara.