29. Forduló FC UTA ARAD 2 - 0 SEPSI OSK

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Az Arad nyerte a vasárnapi erdélyi rangadót a román Liga 1-ben, ugyanis az UTA 2–0-ra megverte a Sepsiszentgyörgyöt. Ennek ellenére az aradiak biztosan lemaradnak a felsőházról.

ROMÁN LIGA 1

29. FORDULÓ
Arad (UTA)–Sepsi OSK 2–0 (1–0)
Arad, Neumann Ferenc stadion, zárt kapuk mögött. V: Mladinovici
UTA: Iacob – Tomozei (Roumpoulakou, 80.), Benga (Erico, 64.), F. Ilie, Sljakov – Miculescu (A. Petre, 72.), Isac (Vorobjovas, a szünetben), Albu, Buhacianu – Roger – Hora (Bustea, 72.). Vezetőedző: Bálint László
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Buhenna (Vasvari, a szünetben), Mitrea, Stefan (Stefanescu, 82.) – B. Fofana, Tincu – Tamás N. (Golofca, a szünetben), Achahbar (Eder, 68.), Petrila – Safranko (Fülöp L., 68.). Vezetőedző: Leo Grozavu
Gólszerző: Tomozei (23.), Sljakov (80.)
Kiállítva: Niczuly (87.)

PERCRŐL PERCRE

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Albu tesztelte 23 méterről Fofana kapusképességeit, de a középpályás ki tudta ütni a középre tartó labdát.

Négy perc a ráadás.

89. perc MAJDNEM ITT A SZÉPÍTÉS! Petrila egyéni akció végén 16 méterről a bal kapufa tövét találja el.

89. perc A 26 méteres szabadrúgást Petre végzi el, kevéssel a jobb felső sarok fölé lő.

87. perc Buhacianu fut el egyedül, a Sepsi védői les beintésére várnak, a kapujából kifutó NICZULY ROLAND pedig piros lapot érően ütközi le a támadót. Mivel a Sepsinek már nincs cseréje, Fofana áll be a kapuba.

85. perc Fofana 18 méteres erős, lapos lövése után a labda Ilién irányt változtatva megy szögletre.

A Sepsi 35 focistát vetett be ebben az idényben, 22-en szereztek közülük kanadai pontot!

84. perc Petrila küzd meg két védővel egy előrevágott labdáért, de 14 méteres lövésében nincsen erő, a labda Iacob kezébe jut.

82. perc Stefan helyett Marius Stefanescu a vendégeknél. Védő helyett támadó.

A télen a Tambovtól igazolt Sljakovnak is az első gólja a Liga 1-ben.

80. PERC ÚGY NÉZ KI, EL IS DŐLT A MECCS! A jobb oldalon előretörő JEVHENIJ SLJAKOV kapott remek labdát Rogertől, begyalogolt vele az ötös sarkáig, és laposan a hosszú sarokba lőtt. 2–0!

80. perc Tomezei helyett Simo Roumpoulakou a hazaiaknál.

33 játékost vetett be az Arad ebben az idényben, ebből 13 most mutatkozott be a román élvonalban.

72. perc Miculescu és Hora helyett Adrian Petre és Sorin Bustea.

71. perc Ioan Hora az oldalvonal mellett letiporja Stefant, ez is sárga lap.

A Sepsi 28 ideig góljából 16 a második félidőben esett ebben az idényben. A 42 rúgott gólból 22-t idegenben szereztek a szentgyörgyiek.

69. perc Fofana 25 méterről, balról küld félmagas lövést a rövid sarokra, Iacob látványos vetődéssel ment szögletre.

68. perc Eder egyből helyzetbe is kerül, de az ötösön belül blokkolja őt Sljakov. Petrila adott be előtte a jobb oldalról.

68. perc Achahbar és Safranko helyett Eder és Fülöp Lóránd.

67. perc Hora sarkallja Buhacianu elé a labdát, aki 18 méterről, futtából a bal sarok mellé lő.

65. perc Niczuly a tizenhatoson kívülre futva tisztáz a kilépő Hora elől.

64. perc A combját fájlaló Benga helyére beáll Erico da Silva.

Ismerős a hazai mester neve? Nem is olyan régen még a Diósgyőrben játszott. Egy fél évet, tíz éve.

63. perc Petrila a tizenhatos vonaláról laposan a jobb alsó sarok mellé lő.

63. perc Roger bal oldali szöglete után Albu fejel az ötösről kapura, de Niczuly védi a gólvonalra lepattanó labdát.

Az előző 11 bajnokijából csak 1-et bukott el a Sepsi.

59. perc Niczuly felszabadítására Golofca indulna meg, de Ilie még időben hazafejeli kapusának a labdát.

57. perc Stefan közel 30 méterről tűzi kapura a labdát, de az középre megy, Iacob gond nélkül megfogja így.

De az előző 7 meccsén 6-szor kapott legalább 1 gólt!

Idén 12 gólt szerzett az Arad, ebből 8-at szöglet vagy szabadrúgás után!

55. perc Petrila 25 méterről küld egy pattogós lövést az aradi kapu felé, de a labda kevéssel a jobb alsó sarok mellé megy.

52. perc Boubacar Fofana kap sárga lapot, Sljakovot rántotta vissza.

Vorobjovas 22-szeres litván válogatott, a télen érkezett ingyen a Zalgiristől.

51. perc Hora fordolódik a szentgyörgyi tizenhatoson belül, nyolc méterről a jobb alsó sarokra küldi a labdát, de Niczuly is ott van éppen, és megfogja a labdát.

48. perc Petrila ível be balról egy szabadrúgást, Fofana az ötösről fejelhet, de nagyon a kapu mellé küldi a labdát.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Isac helyett Modestas Vorobjovas, Buhenna és Tamás helyett Gabriel Vasvari és Catalin Golofca.

A hazaiak 49 százalékban birtokolták a labdát, ötször lőttek kapura, a szentgyörgyiek egyszer sem. Az ötből ráadásul három a kapu felületére is ment.

Calin Popescut tavaly engedte el ingyena Sepi Aradra, de ingyen elengedték, már a Hermannstadt tagja.

Az élvonalban egyszer találkoztak a felek, a Sepsi három nullára nyert.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Hadnagy Attila 3
Pavol Safranko 2

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Buhacianu lépne ki a Sepsi belső védői között, de a kapujából kifutó Niczuly szereli.

37. perc Achahbar próbálkozik lövéssel 25, majd 16 méterről, mindkét esetben blokkolnak az aradi védők.

29. perc Mitrea újabb eladott labdája után az UTA kipasszolja a Sepsi védelmét, de Buhacianu a 11-es pontnál körülményesen veszi át a labdát, és Dimitrov szerelni tudja.

Tomozei ugyebár 30 éves, a jónevű, brassói származású, román U-válogatott Benga 31, cseréjük, a brazil Erico 31. Melinte 32.

28. perc Roger ad be balról, Mitrea röviden fejeli ki a labdát, éppen Hora elé, aki 10 méterről egy tenyérnyivel lövi a kapu fölé azt!

27. perc HOPP, Buhenna térden rúgja a hazaiak játékmesterét, Albut, de megússza a második sárga lapot.

Tomozei 30 évesen első élvonalbeli gólját szerezte. Roger brazil légiós, játszott a Botafogóban is anno.

23. PERC VEZET AZ ARAD! Roger ível be szögletet a bal oldalról, a középen teljesen magára hagyott MARIUS TOMOZEI 6 méterről a léc alá fejeli a labdát. 1–0!

61 százalékban a hazaiaké a labda.

19. perc Tamás emel középre az alapvonalról, Benga mellel adná haza saját kapusának, de Iacob már csak a vonalon túl fogja meg. A szentgyörgyi szöglet eredménytelen.

15. perc Isac 35 méterről is rálövi, de olyan erőtlenül, hogy alig gurul el a labda Niczulyig.

10. perc Tamás készíti le a labdát Achahbarnak, aki 9 méterről, balról Sljakovot találja el.

9. perc HELYZET, Buhacianu 15 méterről, kapásból küld kapura egy lehulló labdát, Niczuly vetődve hárít a jobb alsó saroknál.

5. perc Hora lövi el a szabadrúgást, 24 méterről, kissé balról a rövid alsó sarkot célozta meg, de az oldalhálóba lőtte a labdát.

4. perc Raid Buhenna kap sárga lapot, mert hátulról akasztja az kilépő Buhacianut. Az aradiak pirosat követeltek.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!