3. forduló Petrolul Ploiești 1 - 1 SEPSI OSK

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Az élre állhatott volna a Sepsi OSK a román Superligában, de elszalasztotta az esélyt: vasárnap délután büntetőt is hibázva csupán egy pontot szerzett az újonc Petrolul Ploiesti otthonában a 3. fordulóban.

Fotó: Sepsi OSK

ROMÁN SUPERLIGA
3. FORDULÓ
Petrolul Ploiesti–Sepsi OSK 1–1 (0–0)
Ploiesti, Ilie Oana Stadion, 10 000 néző. V: Birsan
Petrolul: Valceanu – Meijers, Tamas, Huja – Borta, Jair, Cebotaru (Dumitru, 65.), Ticu – Cioiu (Bratu, 65.), Ivanovszki, Grozav (Mazarache, 65.). Vezetőedző: Nicolae Constantin
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (Dimitrov, 71.), Ninaj, Mitrea, Ispas – Rodriguez (Aganovic, 71.), Paun, – Barbut (Rondón, 71.), Damascan (Gheorghe, 65.), Matei (Golofca, 65.) – Tudorie. Vezetőedző: Cristiano Bergodi
Gólszerző: Tamas (62.), ill. Tudorie (84.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Közel tízezer, a hazai csapatot megállás nélkül buzdító hazai néző és maroknyi székely tábor előtt zuhogó esőben estek egymásnak a felek, és hajtós, kemény focival szolgálták ki a közönséget. Az első helyzet a Sepsié volt, de Alexandru Tudorie jobbról a hosszú alsó sarok mellé lőtt, majd a hazaiak kapitánya, Valentin Ticu fejelt fölé.

A 23. percben Cristi Barbut beadása Eugen Cebotaru kezét találta el, a Sepsinek azonban idén csak a ljubljanai szétlövésben mentek a 11-esek, rendes játékidőben nem: a lövés pillanatában megcsúszó Cosmin Matei a kapu fölé vágta a labdát. A büntető alatti videobírózás után már a magyarellenes rigmusok is előjöttek a Petrolul kemény magjától, néhány perccel később pedig már VAR nélkül is látszott (bár le is csekkolták), hogy a Diósgyőrben is megfordult Mirko Ivanovszki lesről talált a szentgyörgyi kapuba. A félidő végén Tudorie egy-egy szöglet után előbb fejjel, majd lábbal tette próbára Octavian Valceanut, de a hazai kapus mindkétszer védett.

A 62. percben Matei blokkolta Florin Borta lövését. A hazaiak büntetőt reklamáltak az esetnél, de hosszas videobírózás után csak szöglethez jutottak. Pont így jártak azonban jól, a 39 éves Gabriel Tamas ugyanis a rövid oldalon érkezve a hálóba fejelte a labdát.

Válaszul Cristiano Bergodi hét perc alatt mind az öt cseréjét kihasználta, de a Sepsi támadásai csak az utolsó tíz percben lettek veszélyesek. Tudorie előbb kapufát lőtt, majd szintén egy szöglet utáni fejessel kiegyenlített, a meccslabdát pedig a csereként beálló Ion Gheorghe elpuskázta, aki egy ellentámadás végén már csak a kapussal állt szemben, de lábon lőtte Valceanut. 1–1

PERCRŐL PERCRE

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek!

Nagy energiákat mozgósít a Sepsi, nagyon meg akarja nyerni a meccset.

90+2. perc: Gheorghe ziccerben lábon lövi Valceanut.

Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Gheorghe lövését Valceanu nagy bravúrral védi.

88. perc: veszélyes szabadrúgáshoz jut a Ploiesti a vendégek tizenhatosának jobb oldalánál. Bratu egyből rálövi, Niczuly szépen véd. Az ellentámadás veszélyes indul, de nem lesz belőle helyzet.

84. perc: Alexandru Tudoriének sokadjára sikerül! Aganovic szöglete után Tudorie szépen fejel a kapu jobb oldalába. Valceanu nyújtózik, de esélye sincs elérni a labdát. 1–1

83. perc: Golofca ad be a jobb oldalról, de nincs belőle helyzet.

80. perc: Tudorie kerül helyzetbe, de a kapufát találja el.

78. perc: Ispas beadását  Valceanu kaparintja meg.

73. perc: Rondón kap lapot reklamálásért.

73. perc: Jair lő távolról, de elkanyarodik a labda a kaputól.

71. perc: hármas csere a Sepsinél – Barbut, Rodriguez és Ciobotariu jön le, Rondón, Aganovic és Dimitrov áll be.

70. perc: Ticu beadása után Ninaj tisztáz.

65. perc: csereparádé – a hazaiaknál Cioiu, Grozav és Cebotaru jön le, Bratu, Mazarache és Dumitru jön be. A vendégeknél Damascan és Matei hagyja el a játékteret, Gheorghe és Golofca jön.

62. perc: vezet a Ploiesti! Ticu szögletére Gabriel Tamas érkezik középen, és szépen a hálóba fejel. 1–0

62. perc: Ticu és Barbut is sárgát kap. Kissé forrnak az indulatok.

59. perc: kezezést reklamálnak a hazaiak Grozav lövése után. A VAR elég hosszan vizsgálja az esetet. Jó három perces vizsgálat után nincs büntető, szöglet jön.

57. perc: Huja lő távolról, Niczuly vetődve védi az erős lövést.

54. perc: Matei íveli középre a labdát, de nem jut el egyik csapattárshoz sem.

51. perc: most Damascan sárgul be, műesésért

48. perc: Paun kap lapot a Ticu elleni szabálytalanságáért.

47. perc: Tudorie lövését blokkolják.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

45+1. perc: vége az első félidőnek!

44. perc: hasonló helyzet, Matei szöglete után Tudorie robban be középen, aki most lábbal lő, de ez is a kapusé.

40. perc: nagy helyzet marad ki! Matie szöglete után Tudorie fejel néhány méterről, de Vilceanu bravúrral véd.

37. perc: Ivanovszkit ugratják ki a jobb oldalon, egészen az alapvonalig megy, de a beadás nem jó.

35. perc: lendületes hazai támadás a bal oldalon, de Ticu beívelt labdáját kifejelik.

Közben kisütött a nap.

29. perc: Ivanovszki gólt lő, de lest jeleznek. A VAR ezt is vizsgálja, de marad az ítélet.

26. perc: Cosmin Matei lövi, de fölé! Igaz, megcsúszott a lövés előtt a szakadó eső miatt eléggé laza talajon.

23. perc: Cebotaru kezez, tizenegyeshez jut a Sepsi! A VAR vizsgálja két percig, de maradt az ítélet.

17. perc: forró pillanatok a Sepsi kapuja előtt. Tamás lövését blokkolja a védelem, majd a kavalkád végén Ticu fölé fejel.

15. perc: Ticu beadása után Niczuly tisztáz.

11. perc: Barbut íveli be a labdát, de elszáll mindenki feje felett. Pedig nagyon ígéretes támadásnak i9ndult.

6. perc: Borta íveli be a labdát a védelem mögé, de még mielőtt baj lehetne belőle,  Mitrea szögletre ment.

3. perc: Barbut lekészíti a labdát Tudorienek, aki a tizenhatoson belülről lő, de kevéssel a jobb kapufa mellé.

1. perc: Cosmin Matei máris sárgát kap, elég durva lépett oda Marius Cioiu lábára.

Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzés 17 órakor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A Sepsi két forduló után veretlenül áll a bajnoki tabella hatodik helyén. Az első körben 2–2-es döntetlent játszott az Universitatea Craiovával idegenben, majd a másodikban hazai pályán 4–0-ra kiütötte az FC Argest.

A Petrolul Ploiesti mind a két meccsét elveszítette, előbb az FC Voluntari-tól kapott ki 1–0-ra, majd az UTA Aradtól 2–0-ra. Csak egy csapat gólkülönbsége volt rosszabb, így a Petrolul az utolsó előtti, 15. helyen áll.

A Sepsi OSK ugyan 2–0-ra kikapott az Olimpija Ljubljana otthonában az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában a visszavágón, ám a továbbjutást sikerült kiharcolnia tizenegyesekkel. A székelyföldi klub története során első alkalommal jutott tovább európai kupapárharcból.