15. Forduló U CRAIOVA 1948 1 - 1 SEPSI OSK

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

A Román Kupában legyőzte, a bajnokságban hátrányból egyenlített és szerzett pontot az FC U Craiova otthonában Sepsi OSK a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) 15. fordulójában.

ROMÁN LIGA 1

15. FORDULÓ
FC U Craiova–Sepsi OSK 1–1 (0–0)
Craiova, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Hategan
FCU Craiova: Popa – Negru, Kovacic, Huyghebaert, Busu – Asamoah, Albu (Bauza, 80.), Van Durmen (Raicea, 80.) – Sidibe (Ondaan, 72.), Compagno, Balan (Achim, 72.). Vezetőedző: Dan Vasilica
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Eder, Paun (Aganovic, 62.) – Barbut (Askovszki, 70.), Achahbar (Csujncsukov, 70.), Stefanescu (Golofca, 62.) – Luckassen (Bojics, 89.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
Gólszerző: Balan (51.), ill. Luckassen (57.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Blokkolt átlövések a craiovai, sikertelen kiugratási kísérletek a szentgyörgyi oldalon: az első félidő kiegyensúlyzott küzdelmet hozott ugyan, de helyzeteket alig, mert mindkét védelem jól állt a lábán. A két kapusnak csak egy-egy alkalommal kellett komolyat védenie: előbb Niczuly Roland ért le a bal alsó sarokhoz Claudiu Balan lapos távoli lövésére, majd a félidő legvégén Robert Popa ütötte szögletre a Sepsi kapitánya, Bogdan Mitrea jobb sarokra fejelt labdáját.

Szünet után viszont gyors gólváltás következett, hasonló helyzetekből: Balan, majd hat perccel később Luckassen tudott szabadon kapura fordulni egy-egy védelem mögé beemelt labdával, és közelről egyikük sem hibázott. Ezután viszont újra az óvatosság lett az úr a pályán, egyik csapat sem mert túl sokat kockáztatni a győztes gólért. Luckassen és a hosszabbítás-percekben Mitrea mellé szálló fejeseivel a Sepsinek volt valamivel több esélye mindhárom pontra, de a szentgyörgyi védelem is nehéz pillanatokat ért át, amikor Dominik Kovacic 12 méterről fölé küldte a labdát. Az egy-egy ponttal az alapszakasz felénél egyik csapat sem tudott elmozdulni a Liga 1 alsóházából.

PERCRŐL PERCRE

90+3. perc: Itt a mérkőzés vége.

90+3. perc: Eder baloldali szöglete után Mitrea hét méterről fejel a bal sarok mellé.

90+3. perc: Golofca jó 25 méterről is rálövi, de méterekkel mellé megy a labda.

HÁROM PERC A RÁADÁS!

89. perc: Luckassen helyett Bojics érkezik a vendégeknél.

89. perc: Szentgyörgyi szöglet után a hazai védők kifejelik a labdát, Golofca 18 méterről rálövi, de nagyon fölé.

87. perc: Asamoah 10 másodperc alatt kétszer rúgja fel Golofccát az oldalvonal mellett, de megússza sárga nélkül.

83. perc: Ondaan szöglete után Kovacic 12 méterről, kissé balról, kapásból a kapu fölé küldi a labdát.

80. perc: Van Durmen helyére érkezik Raicea, míg Albut Bauza váltja.

77. perc: Luckassen a tizenhatos vonaláról, fordulásból lő, a labda Kovacicról pattan szögletre.

75. perc: Ondaan beadása után Mitrea röviden szabadít fel, de Eder blokkolja Asamoah lövését.

73. perc: Asamoah lőtte jobbról, erőből a kapu elé a labdát, amelyet Niczuly az ötös vonalára kivetődve ütött el Compagno elől.

72. perc: Hazai oldalon is jönnek a cserék: Balan és Sidibe hagyja el a pályát, helyükre Achim és Ondaan érkezik.

70. perc: Barbut és Achahbar hagyja el a pályát, a helyükre pedig Askovszki és Csuncsukov érkezik.

69. perc: Mitrea és Balan fejel össze a Sepsi tizenhatosának előterében, mindkét játékost ápolni kell.

65. perc: Aganovic jobbról beívelt labdáját Luckassen 5 méterről, felugorva fölé fejeli.

62. perc: Paun helyére érkezik Aganovic, Stefanescut pedig Golofca váltja.

60. perc: Barbut fut el a jobb szélen, középre ad, de az ötösön berobbanó Stefanescu nem tudja kapura fejelni a labdát.

57. perc: GÓÓÓÓÓL! Megszerzi az egyenlítést Luckassen! Achahbar emelte át a labdát a hazai védők felett, Luckassen mellel levette a labdát, majd hét méterről belőtte azt Popa kapujába. 1–1!

55. perc: Van Durmen kapott sárga lapot, miután vállától fogva rántotta vissza Barbutot.

51. perc: GÓL! Megszerzi a vezetést a házigazda, Balan lőtte a gólt, aki Compagno csúsztatása után szerezte meg a labdát, rázta le Ninajt és lőtt a hálóba. 1–0!

50. perc: Barbut cselezi be magát jobbról, erősen a kapu elé lövi a labdát, de Achahbar becsúszva sem éri el a kapufa közelében – és amúgy is lesen volt.

49. perc: Balan hátulról fellöki Edert, ő is sárga lapot kap.

47. perc: Eder Gonzalez 15 méterről, jobbról lő a hosszú alsó sarok mellé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Achahbar ívelte balról, szabadrúgásból a kapu elé a labdát, amelyet Mitrea fejel hat méterről a jobb sarokra, de Popa nagy bravúrral szögletre tolja.

43. perc: Albu kapja a második sárgát, Achahbart rántotta vissza.

42. perc: Paun kap sárga lapot miután a kezdőkörben a derékon ragadta Balant.

34. perc: Balan tol kettőt a labdán, 24 méterről megcélozza a bal alsó sarkot, de Niczuly vetődve eléri a labdát.

32. perc: A Sepsi végre eljutott a hazai kapu elé, de három beadásból egy sem jutott el a támadókhoz.

19. perc: Barbut balról beadott labdájába belelép Kovacic, így az a rövid sarokra tart, de Popa szögletre üti.

17. perc: Albu átlövését is blokkolják a vendégek, a magasra felpörgő labda pedig Niczuly kezébe hullik.

12. perc: Ninaj blokkolja Balan 16 méteres kapáslövését.

7. perc: Sidibe tör be jobbról, azonban Niczuly felszedi a labdát a hazaiak támadójának lövése után.

5. perc: Luckassen áttör a hazai védőkön, továbbpöcköli a labdát a kifutó kapussal ütközve, de a játékvezető támadó-szabálytalanságot ítél.

2. perc: Luckassen fordul le Huygheabertől, de a lövését szögletre blokkolja a hazai hátvéd.

1. perc: Balcan 17 méteres lövése után a labda elakad a védőkben, Niczuly és Compagno rajtol rá, a Sepsi kapusa éri el előbb és szerzi meg.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Sepsi végezte el a kezdőrúgást.

Kékben lép pályára az FCU Craiova, zöldben a Sepsi.

ELŐZMÉNYEK

A Sepsi OSK két vereség után az előző fordulóban 4–1-re győzni tudott a Dinamo Bukarest ellen, így most az FC U Craiova otthonában folytathatja jó formáját. A két együttes rövid időn belül másodjára találkozik egymással, hiszen október 28-n már összecsaptak a Román Kupa nyolcaddöntőjében, amikor a sepsiszentgyörgyiek 1–0-ra nyertek Marko Gajics öngóljának köszönhetően.

A két együttes jelenleg 14 mérkőzés után egyaránt 13–13 ponttal áll, azonban jobb gólkülönbsége miatt a Sepsi OSK jelenleg megelőzi a 12. helyen a 13. FC U Craiovát.

A craiovai együttes 14 forduló után már második vezetőedzőjétől vált meg, az alig egy hónapja kinevezett Flavius Stoican ráadásul nem is eredményei miatt bukott meg (legutóbb gólnélküli döntetlent játszott a Rapid ellen), hanem mert nem volt hajlandó a börtönben ülő klubtulajdonos, Adrian Mititelu elképzelései szerint összeállítani a csapatot. A Sepsi ellen Dan Vasilica erőnléti edző vezeti a hazai együttest, a kiszemelt utód, Eugen Trica ma délelőtt még a Liga 2-es Viitorul Targu Jiu kispadján ült a Csíkszeredában 3-1-re elvesztett mérkőzésen.