FC BOTOŞANI 0 - 0 SEPSI OSK

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Sepsi OSK se întoarce cu un punct de la Botoşani

2018 AUG 27 BOTOSANI SEPSI

FC Botoşani şi Sepsi OSK s-au întâlnit luni în penultimul meci al etapei a şasea din Liga 1 de fotbal.

Partida a fost una cu ocazii la ambele porţi, însă parcă dominarea a fost mai vizibilă de partea gazdelor, care au şi avut o bară în repriza a doua.

Meciul de la Botoşani s-a terminat fără gol, rezultat care o urcă pe Sepsi OSK pe locul 6 în clasament, cu 8 puncte după 6 etape.

Urmează un meci pe teren propriu pentru echipa din Sfântu Gheorghe, vineri, 31 august de la ora 19:30, cu nou-promovata Dunărea Călăraşi.

Echipele de start:

Botoşani: Pap – Patache, Chindriş, A. Burcă, Soiledis – J. Rodriguez, Oaidă – Chitoşcă, Ongenda, Golofca – M. Roman

Rezerve: F. Martin, Piţian, Piftor, Corban, Enriko, Brekalo, E. Florescu

Sepsi: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Vaşvari – Drăghici, Fulop, Tandia – Simonovski

Rezerve: Fejer, Nouvier, Karnitski, Mensah, Ad. Rus, Hamed, F. Ştefan

Desfăşurarea partidei:

1’ A început partida dintre Botoșani și Sepsi!

5’ Velev şi Oaidă se ciocnesc violent, cap în cap şi rămân întinşi pe teren. Jucătorul lui Sepsi nu mai poate continua partida şi urmează să fie transportat la spital.

10’ Ocazie Sepsi! Fulop trage periculos de la marginea careului, dar mingea trece pe lângă poarta lui Pap.

11′ Schimbare la Sepsi OSK: Aleksandr Karnitskiy îl înlocuiește pe Stefan Velev, care se resimte după ciocnirea la cap din min.5

15′ Ocazie Sepsi! Ousmane Viera lovește cu capul după un corner, dar Pap e pe fază și reține fără probleme.

22’ Ocazie Botoșani! Chitoșcă șutează la poarta lui Niczuly, dar șutul nu nimerește ținta.

23’ Ocazie Botoșani! Mihai Roman nu reușește să deschidă scorul după o pasă excelentă a lui Rodriguez. Niczuly i-a salvat pe cei de la Sepsi.

30’ Ocazie Botoșani! Ongenda prinde un șut din interiorul careului la poarta lui Niczuly, dar portarul lui Sepsi intervine din nou excelent.

35’ Ocazie Sepsi! Oaspeții revin în forță cu replică la poarta lui Pap. Simonovski trimite periculos cu capul, după o centrare din flancul drept, dar portarul moldovenilor se întinde excelent și-și salvează echipa.

38’ Ocazie Botoșani! Rodriguez primește o centrare excelentă de la Patache, dar mijlocașul moldovenilor ratează şutul.

45’+1 Ocazie Sepsi! Tandia îi oferă o pasă perfectă lui Fulop, care finalizează dezamăgitor.

45’+6 Final de repriză la Botoșani.

46’ A început repriza secundă a partidei de la Botoșani.

47’ Bară Botoșani! Burcă trimite mingea cu capul la poarta celor de la Sepsi, după o centrare din corner a lui Ongenda, dar balonul lovește bara.

55’ Ocazie Botoșani! Chitoșcă finalizează cu stângul, dar mingea trece peste poarta lui Sepsi.

61’ Schimbare la Sepsi. Intră Hamed în locul lui Karnitskiy, care îl schimbase pe Velev în prima repriză.

62’ Ocazie Botoșani! Mihai Roman șutează la poarta lui Niczuly, dar mingea trece pe lângă poartă.

63’ Stephan Drăghici primește cartonaș galben după un fault.

66’ Ocazie Botoșani! Ongenda trage în zid, iar mingea ajunge la Rodriguez, care finalizează dezamăgitor.

70’ Schimbare la Botoșani. Intră Brekalo, iese Roman.

71’ Ocazie Botoșani! Oaidă șutează periculos de la marginea careului, dar balonul trece pe lângă poarta lui Niczuly.

77’ Ocazie Sepsi! Pap intervine excelent la o lovitură de cap expediată de un jucător al oaspeților.

79’ Schimbare la Botoșani. Intră Corban, iese Chitoșcă.

87’ Schimbare la Botoșani. Iese Oaidă, intră Enriko.

87’ Schimbare la Sepsi. Intră Mensah, iese Drăghici.

90’+3 Final de partidă. Meci fără gol la Botoşani.